Perdeci olmak sadece tülü ölçüsünde kesip dikmek değildir

Perdeci olmak sadece tülü ölçüsünde kesip dikmek değildir. Müşterinin talebini dinleyip ne istediyse eksiksiz yapıp “Hayırlı olsun, tekrar bekleriz.” diyen hiç değildir. İyi bir perdeci olmak sadece bunlarla sınırlı değildir. Önce perde dükkanını ziyaret eden müşterisini güler yüzle karşılamalıdır. Güzel bir masada soğuk sıcak ikramla birlikte önünde en iyi perde kumaş kartelası ve diğer aksesuarlar ile müşterisinin ruhuna ve ev tasarımına hitap edecek modeller sunulmalıdır. Perde modelleri konusunda müşterinin hayal ettiği renkler ve modeller iyi anlaşılmalı gerektiği yerde mutlaka perde tasarım uzmanı tarafından da tavsiyelerde bulunulmalıdır. Zira perde modelleri de yıllara göre değişmekte ve yeni ev sahibi veya eskimiş perdelerini yenilemek isteyenler en yeni modellerle perde yaptırmak istemektedir.

Perde modelleri seçimi yaparken mutlaka müşterinin bütçesine uygun fiyat ve kalitede seçilmelidir.

Perde ölçüsü mutlaka perde dikim uzmanı tarafından alınmalıdır. Ölçü konusunda oluşabilecek bir hata dikim hatasına veya perdenin küçük veya büyük olmasına sebep olabilir. Ayrıca bazı evlerde kiriş duvar gibi faktörler perde modellerinde değişikliğe gidilmesine sebep olduğundan perde seçimi yaparken dikkat edilmelidir.

Güneş geçirmeyen perde modelleri (blackout) gün boyu güneş alan mekanlar için ideal seçimlerdir. Perde uzmanı müşterilerinin aşırı ışık alan odaları için bu modelleri önermelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.