Tarzınıza Göre Perde Seçimi Yapın

Perde, her evin odalarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Hem güzelleştirir hem de zararlı güneş ışınlarından eşyalarınızı korumaktadır. Aynı zamanda perdeler mükemmel bir ses emici ve kişisel gizlilik sağlar. Perde seçimine kadar diğer dekorasyon işleri tamamlandıktan sonra en son evinizin ve sizin tarzınızı yansıtacak perde kumaşı ve perde modeli seçilmelidir. Perde seçimi yaparken odanızda bulunan pencere şekli ve odayı hangi amaçla kullanmak istediğiniz perde modeli tercihinde dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Odanın duvar rengi ve perdenin dokusu ve renk seçimi açısından etki eder. En etkili mobilyalarınızdır. Klasik tarzda mobilya kullanıyorsanız klasik perde modellerini, modern bir mobilyaya sahipseniz modern perde modeli seçebilirsiniz.

Eviniz modern bir dekorasyona sahip ise bu tarz ortamlar için tercih edilebilecek tasarımlar bulunmaktadır. Bunlar, japon perde, katlamalı perde modelleri yer almaktadır.

Ek olarak hazır perde grupları da modern perdeler arasında yer almaktadır. Birkaç örnek ile açıklayacak olursak; dikey perde, jaluzi perde, plise perde ve stor perde tasarımları aynı zamanda kullanım rahatlığı da sağlamakta ve tercih edilmektedir.

Tül perde ile dekore edilmiş ya da klasik bir perde ile kombine edilmiş ya da ip perde kullanılmış modellerin bakım ve temizleme işlemleri birbirinden farklı olacaktır. Bu nedenle kullanım biçimi, oda tipi, evin kombinasyonu göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır. Perdeleri özen gösterilmeden kötü bir estetik anlayışı ile ya da uyumsuz olarak seçilmiş bir yaşam alanının, diğer eşyaları ne kadar lüks ya da modern olursa olsun kötü bir izlenim bırakacaktır. Dikkati ilk çeken ayrıntılardan biri olduğu için perde seçerken oldukça önem verilmesi gereken bir durumdur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.